ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ                   ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΚΑΛΠΑΚΙΔΗ  ΟΙ ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  διευθυντής   ΠΑΕ ΠΙΕΡΙΚΟΣ  ΝΙΚΟΣ ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ βοηθός προπονητή και  ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ποδοσφαιριστής

πιεριδες μουσες

πρόσκληση.. σας προσκαλούμε στον ετήσιο χορό που διοργανώνει ο σύλλογος μας πέμπτη 24 νοεμβριου στο κέντρο .. θέατρο..

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΌ ΤΟΜΈΑ

Αδυναμίες που είδα στον τρόπω ανάπτυξης του παιχνιδιού ,το 4-4-2=εγεινε 5-4-1.ανοργανωτη αμυντική γραμμή  χωρίς αλληλοκάλυψη ιδίως μετά το 40, μέτρια απόδοση των περισσότερων παικτών , έλλειψη καθαρου μυαλού  δύναμης  ταχύτητας και ηγέτη μέσα στο παιχνίδι,και σε μεγάλο ποσοστό επηρέασε η αποβολή του σουλη στη έκβαση του αγώνα και του  αποτελέσματος     Απέναντι σε μια  βεροια που έκανε λάθη οταν πίεζαν η του πιερικου ψηλά....το πρωτάθλημα τώρα ξεκινά και όλα διορθώνονται.με     εμπιστοσύνη στην ομάδα μας....

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2011

καλησπέρα με ήττα η πρώτη του πιερικου στην έδρα. του

σε ένα παιχνίδι που είχε μόνο γκολ επεκράτησε αυτος που διαχειριστικέ ποιο έξυπνα τον καιρό και τούς ποδοσφαιριστές του . κάτι που στερήθηκε ο πιερικος με την αποβολή του σουλη . ο ταν προηγησε με 1-0 στο 5 λεπτό με ένα πανέμορφο γκολ δεν  κλεινε σε      και δείχνει τις αδυναμίες που έχεις επόμενο ήταν να μην αντέξουν την πίεση και να δεχθούν τρία γκολ σε 14 λεπτά το 1-1 στο 58 1-2 στο 62 και 1-3 στο λεπτό ..σουλης παπαδοπουλος χάσαμε στο δεύτερο ημίχρονο απο μια καλλίτερη ομαδα θεωρώ άδικη την αποβολή μου  .

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2011

Παρασκευή 11-11 -11στης 1900 ο αγώνας πιερικου βεροιας

μπροστά στον κόσμο του για πρώτη φορά ο πιερικοσ την παρασκευή 11/11/11 1900.η θετική αυρα όλοι της ευδομαδας είναι οτι καλλίτερο μπορ η να εισπράξουν οι πρωταγωνιστές.το ραντεβού λυπών ολλων μας στο α.  Δ.Α.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2011

πιεριδες μούσες καλλο ξεκίνημα

τελικά ποιο δύσκολα απο οτι δείχνει το σκορ  4-2 πήρε την νίκη ..η πρεμιέρα η ατυχία η λάθος εκτιμήσεις σταθηκαν εμπόδιο στο καλλο ποδόσφαιρο που μπορούν να παίξουν τα κορίτσια το σοκ του τραυματισμού τις ανθουλασ αλλά και το τρίτο γκολ της σκαπαρδωνη ήταν καθορίστηκα ..καλλη αρχή/

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ ΣΤΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

με το μυαλό στο επόμενο παιχνίδι

με νίκη εκτός έδρας ξεκίνησε ο πιερικος

ξεπέρασε το ανχος τις πρεμιέρας και πήρε 3 πόντους στα μέγαρα απο τον ιστορικό και   σκληρό   βυζα πολλοί  θυμηθήκαμε                   το 2-3 την περίοδο 1963-64 .